Розлучення

Я злюся на сина як ніби на колишнього чоловіка: що робити?

Познайомитися з нашим проектом можна в Instagram-акаунті @perezhit.razvodрозбираємо ситуацію нашої передплатниці: я розлучилася зі своїм колишнім чоловіком 7 років тому. У нас спільний син.

Йому 9 років. Розлучення-це моя ініціатива. В один момент я остаточно зрозуміла і прийняла, що тут не вийде довго і щасливо.

Але так, як довго і щасливо я таки хочу, я зустріла чоловіка, з яким вдається побудувати (ттт) сім’ю моєї мрії. Але є одне але. Тепер я дивлюся на сина, і бачу як він на нього схожий.

І іноді мені хочеться кричати з піною біля рота, і зробити його іншим. Поправочка! Я дуже люблю свого сина і пишаюся ним. Але в моменти, коли він мене обманює або ставиться до чогось безвідповідально, я готова його придушити.

І звичайно, Я розумію головою, що мені потрібно в ньому прийняти батька, навіть періодично відзначаю позитивні схожості, але душею, я шалено боюся, що він повторить його історію і його долю. І іноді злюся на сина як ніби на колишнього чоловіка. Хочу в сина бачити тільки сина!) Відповідає фахівець проекту: перше на що я б звернула увагу – це процес перенесення.

Ви переносите фігуру, образ чоловіка на сина і разом з ним почуття, які ви відчували до колишнього чоловіка. Важливо розототожнити ці дві фігури.Безвідповідальними або обманщиками є всі люди в тих чи інших ситуаціях, така природа людини.

Особисто я в реальному житті не зустрічала жодного кристально чесного і відповідальної людини (навіть про себе таке не скажу). Ваш син ще досить малий, він жива людина, а не герой оповідань Гайдара, і, напевно, виявляв би непривабливі на ваш погляд якості, навіть якщо його батьком був би інша людина (навіть самий безгрішний). Наявність хороших якостей, які є ознаками високої психологічної культури і духовності, таких як порядність, чесність, відповідальність – це результат великої внутрішньої праці, а не вроджена якість, як, наприклад, колір очей.

Дозвольте хлопчикові робити свої помилки, а не батьківські. Адже саме ви його наділяєте цим беззастережним схожістю. Якщо ви зацікавлені у вихованні високо-моральних якостей у своєї дитини, звертайтеся до його досвіду, до досвіду героїв книг або фільмів, які він дивиться.

Не варто “опускати” батька в його очах, Вам це не вдасться. А в моменти нападів люті, коли вам знову здасться, що причиною того чи іншого вчинку вашого сина є його схожість з батьком, нагадайте собі, що вони, навіть якщо дуже схожі, два різних окремих людини з різними окремими життями і життєвим виборами.Друге, на що б я звернула увагу, це непрожиті почуття.

Розлучення-це символічна смерть. Для нього характерні ті ж почуття, що і при смерті близької людини – агресія, злість, почуття покинутості, сорому і провини. Останнє, на мій погляд, найбільш болючі і токсичні.

Вина це дуже підступне почуття. І крім його токсичності його підступність полягає в тому, що часом зовсім незрозуміло хто, кого і в чому звинувачує. Зворотною стороною почуття провини є агресія.

Схоже, що у Вашому випадку саме це і відбувається. Ви не відпрацювали почуття власної провини і провини, яку ви» повісили ” на чоловіка. А тепер це звинувачення переходить і на сина, а тригерами (провокаціями) є його вчинки, в яких ви знаходите подібності з батьком (про що писали раніше).

У цій ситуації перше щоб я порекомендувала зробити це пробачити, і в першу чергу себе – за свій вибір (адже одного разу ви вибрали цього чоловіка), за час, який прожили з ним, за свої вчинки в цих відносинах, за те, що син «виходить» не ідеальний. Вибачте себе, в першу чергу. А потім чоловіка, сина і всіх учасників цієї події.

Тут, якщо немає можливості, відпрацювати це з психологом, допоможуть медитації, практики на відпускання, молитви. Підходить будь-який метод, в який ви вірите.ХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ РОЗБІР СВОЄЇ СИТУАЦІЇ? ПИШІТЬ КОМЕНТАР НИЖЧЕ!Більше цікавих статей, прямі ефіри і можливість отримати безкоштовну консультацію психолога в нашій групі в контакті 👉 👉 👉 https://vk.
com/perezhit_razvod 👈 👈 👈

Related posts

Leave a Comment