Розлучення

РОЗЛУЧЕННЯ І ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

Розірвання шлюбу або розлучення – найпоширеніший питання, з яким до мене звертаються люди за консультацією.Я завжди думала, що шлюборозлучний процес – один з найпростіших видів судових розглядів. Адже суд не може не розірвати шлюб, якщо один з подружжя не бажає його зберігати.

І рано чи пізно це станеться.У даній статті я узагальнила часто задаються розлучаються подружжя. Я розповім, як розірвати шлюб, які є нюанси при розірванні шлюбу.

Адже розлучившись, подружжя не обмежуються лише припиненням відносин. Найчастіше їм доводиться вирішувати інші випливають з розлучення питання. Потрібно визначити, з ким будуть жити неповнолітні діти.

У попередній статті ми розібралися зі сплатою аліментів, але між подружжям часто виникають і інші важливі майнові спори. Перш за все це розділ спільно нажитого майна. Адже за роки шлюбу подружжя, як правило, обзаводяться деякою кількістю спільного майна, яке потрібно ділити.

Кундиз Утебекова, адвокат, @kundyz_ospanяк розірвати шлюб, якщо подружжя не має спільних дітей, спільного майна?Бувають ситуації, коли пари зареєстрували шлюб, але зрозуміли, що не бажають далі зберігати його. Я стикалася з цим у своїй практиці. Незважаючи на відсутність питань, пов’язаних з дітьми та майном, у них був досить болісний судовий процес.

Оскільки у пари не було дітей і майнових суперечок, подружжя повинні були розлучатися в реєструючих органах, просто кажучи, в РАГСі.Згідно п.1 ст.

17 Кодексу про шлюб (подружжя) і сім’ї, розірвання шлюбу (шлюбу) в реєструючих органах проводиться при взаємній згоді на розірвання шлюбу (шлюбу) подружжя, які не мають спільних неповнолітніх дітей і при відсутності майнових та інших претензій один до одного.Як випливає із зазначеної норми, органи РАГС можуть розірвати шлюб між подружжям, якщо у них: 1) немає спільних неповнолітніх дітей; 2) відсутні майнові та інші претензії один до одного; 3) при взаємній згоді на розірвання шлюбу.Оскільки подружжя, в шлюборозлучному процесі яких я брала участь, відповідали першим двом умовам, але один з них був проти розлучення, шлюб між ними розірвав суд, а не РАГС.

 в такому випадку дружину, яка бажає розлучитися, перед зверненням до суду із заявою про розірвання шлюбу необхідно звернутися спочатку в загс за довідкою. Дана довідка підтвердить, що чоловік-позивач звертався до установи за розлученням, але другий чоловік не подав заяву про розірвання шлюбу. Отримавши таку довідку, чоловік-позивач може подати до районного суду за місцем проживання другого з подружжя позовну заяву про розірвання шлюбу.

До позову необхідно додати свідоцтво про шлюб і довідку з РАГСу, оплатити держмито в розмірі 30% від чинного МРП.У разі якщо подружжя відповідатиме всім трьом умовам, зазначеним у п. 1 ст.

17 Кодексу про шлюб (шлюб) і сім’ї, то органи РАГС повинні розірвати їх шлюб.Як відбувається розірвання шлюбу, якщо є неповнолітні діти і є майнові спори?При наявності неповнолітніх дітей шлюб між подружжям розривається в суді. При цьому попередньо звертатися в загс їм не потрібно.

Чоловік, який бажає розлучитися, подає позовну заяву до суду, як зазначено вище. Якщо між подружжям досягнуто угоду з питань, з ким будуть проживати діти після розлучення, в якому розмірі будуть сплачуватися аліменти або про розподіл спільного майна, то таку угоду потрібно додати до позову.У разі якщо такої угоди немає,  а також  Якщо встановлено, що дана угода порушує інтереси дітей або одного з подружжя, суд зобов’язаний:      1) визначити, з ким з батьків будуть проживати неповнолітні діти після розірвання шлюбу (шлюбу);     & nbsp; & nbsp; 2) визначити, хто з батьків і в якому розмірі буде виплачувати аліменти на утримання дітей;      3) на вимогу подружжя провести поділ майна, що перебуває у їх спільній сумісній власності з урахуванням інтересів неповнолітніх дітей та (або) інтересів самих подружжя;      4) на вимогу дружина, що має право на отримання змісту від іншого чоловіка, визначити розмір цього змісту (п.

2 ст. 22 Кодексу про шлюб (шлюб) і сім’ю).Однак на практиці суди можуть і не вказати в рішенні про розірвання шлюбу, з ким з батьків залишаться неповнолітні діти, хто і в якому розмірі буде виплачувати аліменти.

У таких випадках сторона може звернутися до суду із заявою про винесення додаткового рішення для зазначення невирішених питань.Що відноситься до спільного майна подружжя і як його розділити?Майно, нажите подружжям під час шлюбу, є їх спільною сумісною власністю. До нього також відносяться доходи кожного з подружжя від будь-якого виду трудової діяльності, в тому числі підприємницької та інтелектуальної, доходи з спільного майна подружжя і роздільного майна кожного з них, отримані ними пенсії, допомоги, пенсійні накопичення, а також інші грошові виплати, які не мають спеціального цільового призначення (суми матеріальної допомоги, суми, виплачені у відшкодування шкоди у зв’язку з втратою працездатності, внаслідок каліцтва або іншого пошкодження здоров’я, та інші).

Спільним майном подружжя є також придбані за рахунок загальних доходів  рухоме і нерухоме майно, цінні папери, паї, вклади, частки в капіталі, внесені в кредитні  або інші організації, і будь-яке інше нажите подружжям в період шлюбу (шлюбу) майно незалежно від того, на чиє ім’я в сім’ї воно придбано або ким з подружжя внесені грошові кошти.Право на спільне майно належить також чоловікові, який у період шлюбу (шлюбу) вів домашнє господарство, доглядав за дітьми або з інших поважних причин не мав самостійного доходу (ст. 33 Кодексу про шлюб (шлюб) і сім’ю).

Розділ спільного майна може бути проведений як в період шлюбу, так і після його розірвання на вимогу будь-якого з подружжя .Спільне майно подружжя може бути розділене за їх угодою. Така угода має бути нотаріально посвідчена .

У разі спору розділ, а також визначення часток подружжя в цьому майні виробляються в порядку медіації або в суді.Якщо подружжя в період шлюбу або в момент розірвання шлюбу не заявили в суді про розподіл майна, вони можуть пред’явити таку вимогу протягом трьох років з моменту розірвання шлюбу (ст.37 Кодексу про шлюб (подружжя) і сім’ї).

Як визначаються частки подружжя при розділі майна?При Розділі та визначенні часток у загальному майні подружжя частки кожного з них визнаються рівними, якщо інше не передбачено договором між ними. Суд має право відступити від принципу рівності часток подружжя в їх спільному майні виходячи з інтересів неповнолітніх дітей і (або) інтересів одного з подружжя, якщо інший чоловік не отримував доходів з неповажних причин або витрачав спільне майно на шкоду інтересам сім’ї без згоди другого з подружжя.Якщо діти після розлучення будуть проживати з одним з батьків в єдиному житлі, яке було спільним спільним майном подружжя, то суд може встановити частку батька, який проживає з дітьми в спільному майні, більше, ніж 50 % від його розміру.

Загальні борги подружжя при розділі спільного майна розподіляються між ними пропорційно присудженим їм часткам (ст.38 Кодексу про шлюб (подружжя) і сім’ї).Текст: Кундиз УтебековаФото: з особистого архіву

Related posts

Leave a Comment