Розлучення

Мої батьки розлучилися…

У розлученні немає винних, але є постраждалі. І це, як правило, діти, які схильні шукати крайнього ..

. в собі.Коли мені виповнилося 13 років, моє дитинство різко закінчилося.

Але це не було пов’язано з фізіологією – просто мої батьки розлучилися. Ось так-раз, і в один момент вони стали чужими один для одного. Хоча навіщо я себе обманюю?.

. Адже протягом майже двох років напруга, що панувала в нашому будинку, практично висіло в повітрі. Тато постійно ходив похмурий, часто затримувався на роботі і іноді залишався ночувати у бабусі.

У рідкісні дні перемир’я здавалося, що все знову добре і що ми знову будемо жити весело, як раніше, коли у нас збиралися великою компанією знайомі і рідні. Але через пару днів сварки знову поверталися в наш будинок..

. батьки намагалися не лаятися в нашій присутності, але виходило це далеко не завжди. У такі дні мама дратувалася і зривалася на нас з сестрою.

Доленосний лист про те, що батьки розлучаються, я випадково дізналася, коли гостювала у тітки. Листоноша приніс лист для неї від бабусі, коли вдома нікого, крім Мене і однорічного двоюрідного брата, не було. Я розкрила конверт, хоч і знала, що робити так не можна.

Просто бабуся зазвичай дзвонила, а не відправляла листи, і мені це здалося дивним. Вона розповідала, що мої мама з татом вже подали документи на розлучення, і скоро буде слухання, тому Наташа, тобто я, залишуся в гостях ще на місяць. А ще бабуся написала, що ініціатором розлучення стала мама, так як тато розпускав руки.

Я з жахом тоді представила, що ж відчуває моя молодша 6-річна сестричка, яка залишилася вдома.Шукаєте недорогий, але якісний одяг для дітей? Читайте нашу добірку”11 кращих речей Lucky Child до 550 рублів”! А при реєстрації на сайті https://lucky-child.com Даруємо 1000 балів (1балл=1руб) на першу покупку.

Коли ввечері прийшла тітка, я показала їй лист. Ми довго з нею розмовляли, і вона намагалася пояснити мені, що таке іноді буває між дорослими, і що почуття можуть піти, але нас з сестрою тато і мама ніколи не перестануть любити. Звичайно, тітка так намагалася мене підтримати, але я-то прекрасно розуміла, що так, як було раніше, вже не буде.

.. хоча мені цього дуже хотілося!Мовчання – не золотоКогда я повернулася додому, все змінилося.

З одного боку, було тихо і спокійно, без сварок і з’ясування стосунків. А з іншого, тужливо і сумно від якоїсь недомовленості. Мама нам з сестрою нічого не намагалася пояснити, говорила, що, коли ми виростемо, самі все зрозуміємо.

Через це мені здавалося, що в їх розлученні є і моя вина. Але поділитися своїми переживаннями я ні з ким не могла: боялася осуду і нерозуміння. У школі з круглих п’ятірок я скотилася до трійок.

Все могло б, напевно, стати ще гірше, якби не один випадок. Папа нечасто нас відвідував, але навіть в рідкісні візити був чимось незадоволений. Ось і в той раз він знову про щось сперечався з мамою, а коли зібрався вже йти, кинув наостанок: «Почекай, вона тобі ще в Подолі принесе! Згадаєш мої слова”.

Я зрозуміла, що мова йшла про мене, і на мене ніби вилили ушат холодної води. Чому тато так міг про мене подумати? Тоді-то я і вирішила, що тепер батьки будуть мною тільки пишатися: до кінця навчального року я знову повернулася до лав відмінників, школу закінчила з медаллю, сама вступила на бюджет в медичний коледж і навіть одна з небагатьох отримувала стипендію.Відкладені последствіядумаю, тато не зі зла тоді так сказав, але його слова сильно вплинули на мене.

З одного боку, я стала більш відповідальною і тепер спочатку думала, а потім вже робила. А з іншого, я досі боюся оступитися і не отримати схвалення від оточуючих, а це дуже стомлює психологічно.Але моя історія виявилася зі щасливим фіналом: батьки через 11 років знову одружилися і живуть вже 14 років в любові та злагоді.

А я хоч і не отримала відповіді на свої питання від мами і тата, але, будучи вже дорослою дівчинкою, знайшла їх, спілкуючись з психологами. І хоч всі розлучення Різні, я знаю, що найважливіше в такій ситуації – це вміти розмовляти. Це потрібно всім: і батькам, і, головне, їх дітям.
Наталя Карчевскаа вашим батькам вдалося зберегти сім’ю?

Related posts

Leave a Comment