Розлучення

Розділ спільно нажитого майна подружжя при купівлі квартири і “сюрпризи” в процесі такої угоди

Більшість людей слова” розділ спільно нажитого майна ” сприймають вкрай негативно. Тому що такий процес відбувається в основному через розлучення подружжя, за яким слідують і інші не приємні події.

І ніхто не замислюється, що купуючи квартиру або будинок, подружжя може пройти процес поділу майна мирно, коли кожен з них ставить підпис під нотаріально завіреним договором. Договором купівлі-продажу квартири, яку вони набувають на спільні кошти, перебуваючи в шлюбі. Але вказують, що нерухомість купується в частках, визначених за кожним з подружжя.

Судова практика давно визнає за ДКП (договір купівлі-продажу) роль Угоди про розподіл майна. І в разі розірвання шлюбу частки подружжя, які визначили в момент придбання нерухомого майна, визнаються судами належними тільки їм особисто. При цьому існує і судова практика і нотаріальна.

Нотаріуси читають Сімейний Кодекс дослівно. Тому при здійсненні угоди, коли майно купується подружжям в часткову власність, наполягають на укладенні шлюбного договору. Так сталося і в нашому випадку.

Я була в декреті і давно не вникала в тонкощі законодавства. Добре, що для нас з чоловіком питання чи буде наше майно зареєстровано як спільна власність або часткова, не був принциповим. Ми не стали сперечатися з нотаріусом.

Який явно був налаштований отримати з нас ще 5000 тисяч за складання шлюбного договору. Але при підготовці до Угоди не озвучував свою позицію з даного питання.І може вийти так, що у вас за спиною товпиться народ, по стелі і стінах офісу нотаріуса бігають діти покупців і (або) продавців, а ви у що б то не стало хочете зареєструвати вашу з чоловіком власність в частках.
Але обстановка не розташовує до відстоювання вашої позиції. Тому при підготовці до нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу рекомендую з’ясувати погляди нотаріуса на порядок придбання подружжям нерухомості в частках.

Related posts

Leave a Comment