Успіхи та мотивація

Неробство позитивно впливає на мозок. Як правильно (майже) нічого не робити

Коли ми байдикуємо або навіть займаємося хобі, нас може мучити занепокоєння. Як же так, ми витрачаємо час на дрібниці, не роблячи нічого корисного? А що подумають наші близькі? Насправді байдикувати корисно для мозку, якщо тільки робити це правильно. Розповідаємо, як.

José Alcázar Tejedor / Fine Art America / WikiCommons«згадайте, коли до вас приходили найяскравіші ваші ідеї-ймовірно, ви ні на чому не були зосереджені», — говорить дослідник продуктивності Кріс Бейлі. Після знайомства з дефолт-системою мозку(частинами мозку, активними під час байдикування), він дізнався про термін «розсіяна увага» (scatterfocus). Це поняття використовують, щоб описати стан, в якому ми дозволяємо нашій свідомості просто блукати від думки до думки.

Такий стан “робить нас значно більш креативними і навіть більш продуктивними”, впевнений Бейлі.& nbsp;неробство і лінь — це не одне те жеПраздность і лінь — різні, майже не пересічні концепції. “Подумайте про це так: рибалка часто святкується, навіть коли він все ще зайнятий справою”, – каже Селеста Хедлі, автор книги “не робіть нічого”.

– Неробство означає бездіяльність, а лінь — небажання працювати. Чи може людина бути пустим, тому що він ледар? Звичайно, але людина може працювати, будучи дозвільним, і може бути активним, не працюючи”.На думку Хедлі, існує два типи мислення.

Перший тип, аналітичний, необхідний, коли ми активно займаємося вирішенням якоїсь проблеми або зосереджені на задачі. Другий тип, більш абстрактний, сприяє появі раптових ідей і одкровень. У цьому режимі ми мислимо, коли дозволяємо собі «витати в хмарах».

У такому стані наш мозок перебирає інформацію, яку ми недавно засвоїли, упереміш зі спогадами і враженнями. В результаті в мозку створюються нові і незвичайні зв’язки.& nbsp;як дозволити своєму розуму блукати-розрізняти стан сонної нудьги і дозвільного неспання.

Дивитися в стіну протягом години зможе не кожен – це набридає. А ось, якщо ви будете зайняті чимось звичним, але не вимагає зусиль, ви зможете дозволити розуму блукати набагато довше. Хороші приклади дозвільного неспання-управління машиною, прийом душа, прогулянка, прослуховування музики або навіть гра в приставку.

Коли наш розум блукає, ми половину часу розмірковуємо про майбутнє, пояснює Бейлі, посилаючись на дослідження. Одне з них, каже популяризатор продуктивності, показало, що в такому стані ми в 14 разів частіше думаємо про наші цілі — це дозволяє нам працювати і жити більш цілеспрямовано.На жаль, мало хто з нас використовує неробство послідовно як спосіб формулювання незвичайних ідей.

Коли наші справи погані, ми скоріше воліємо якось розважитися. Замість того щоб прокручувати турбують нас проблему в голові в пошуку рішення, ми хапаємося за телефон, читаємо повідомлення і направляємо свою увагу туди.у книзі» не робіть нічого ” Хедлі дає кілька порад для боротьби з такою звичкою .

Один з них — завести собі хобі, на яке доведеться приділяти тривалий час. Поки ви будете, наприклад, клеїти черепицю до даху іграшкового будинку, ваша рука навряд чи потягнеться до телефону.ще одна порада: не Слухайте подкасти і ні з ким не говорите по телефону в транспорті.

Гуляйте без навушників і взагалі не діставайте телефон з кишені. “Ви зможете”.Коротше кажучи, щоб дозволити своїй свідомості натрапити на важливу ідею, зробіть що завгодно, але нехай це буде всього одна річ.

& nbsp;все найважливіше і & nbsp;цікаве збираємо в & nbsp;нашому & nbsp;Telegram “Цех” & nbsp;— медіа про & nbsp;безперервну освіту дорослих людей. Ми & nbsp;цілком захоплені ідеєю постійного розвитку особистості — професійного, інтелектуального, емоційного і & nbsp;навіть духовного. Ми & nbsp;досліджуємо, як, чому і & nbsp;де найкраще вчитися і, головне, навіщо.
Якщо вам сподобався цей матеріал, Підпишіться, будь ласка, на нашу поштову розсилку.

Related posts

Leave a Comment