Все про сім'ю

Чому дитина бреше? 7 головних причин

Рано або пізно ваша дитина збреше. Звичайно, цього хотілося б уникнути, але ще НЕ час засмучуватися.

Перш за все, це не привід лаятися, краще задати кілька питань до себе.Так само, не варто забувати, що якщо малюк сказав вам неправду, це не обов’язково означає, що він збрехав. Адже це може бути його буйна фантазія і зараз він у своєму світі.

Ці речі дуже важливо розрізняти.Діти не обманюють просто так. Батьки-найближчі і дорогі люди, щоб збрехати потрібна вагома причина.

І як з’ясували психологи, їх не так багато.Бажання бути лучшеісточнік зображення: Яндекс.В середньому воно виникає близько 5 років і триває до підліткового віку.

Так, бувають і дорослі, для яких це вагома причина сказати неправду, але це інший випадок.З п’яти років діти усвідомлено спілкуються з однолітками і іноді їм здається, що у співрозмовника життя краще, іграшці цікавіше, мама добрішими та інше. Дитині хочеться виділитися і він придумує “поліпшену” версію свого життя.

Якщо брехня малюка розкриють, то йому буде соромно, можливо, він почервоніє, але в цілому нічого поганого не трапиться.Страх перед батьками: Яндекс.КартинкиОчень часто діти починають обманювати своїх батьків через острах перед ними.

Це може бути страх, що тебе покарають, посварити, не куплять обіцяну іграшку і багато іншого. Тут варто звернути основну увагу на свою поведінку.Якщо дитина вас боїться, це погано, потрібно терміново щось з цим робити.

По-перше, варто переглянути своє ставлення до малюка і методи виховання. По-друге, поговорити з дитиною про це.Важливо, щоб він розумів, мама і тато люблять його незалежно від того, що він робить або говорить.

Дитині дуже потрібно це знати.Контроль, багато контроляісточник зображення: Яндекс.Картінкітакая причина з’являється з віком.

Дитина починає більше речей робити самостійно і батьки додають багато нових правил або контролюють кожен крок. Про довіру в такій родині можна навіть не згадувати.І у дитини з’являється відразу дві причини для брехні.

По-перше, через бажання утвердитися або щось довести. Серед однолітків частенько потрібно виконати якісь умови, щоб не стати білою вороною. Можуть просто спробувати взяти “на слабо”.

І дитині потрібно зробити вибір: послухати батьків або утвердитися в компанії. Думаю, в більшості випадків він очевидний. Статус в компанії в такому віці дуже важливий.

Джерело зображення: Яндекс.Картинка-друге, брехня може стати знаком протесту проти правил, встановлених батьками. Малюк дорослішає і вважає за потрібне робити щось самостійно, показати мамі і татові, що він вже не маленький.

Поганий приклад якщо у вас в родині брехня це нормальна практика, не варто чекати, що дитина не буде цього робити. Діти наслідують все, що роблять батьки або близькі. Тому якщо ви за сімейною вечерею щось сказали-це швидко засвоїть дитина.

Це ж відноситься і до бабусь, дідусів і всім, з ким у малюка близький контакт. Головне, не потрібно звинувачувати в цьому малюка, він точно не винен, а ось свою поведінку переглянути варто.Втрата зв’язку з реальностьюісточнік зображення: Яндекс.

Картинки дитина, незважаючи на кількість фантазій і вигадок, завжди чітко розрізняє, де реальність, а де неіснуючі речі. Якщо таке розуміння пропадає, це стає причиною брехні.У цьому випадку варто звернутися до дитячого психолога, тому що ситуація досить небезпечна.

В результаті дитина може стати не просто патологічним брехуном, а й зруйнувати все своє життя.А ви вже “ловили” дитину на брехні? Поділіться в коментарях.Підтримайте канал: Підпишіться і поставте лайк.
Дякую!Також можна почитати:чому у вагітних закладає ніс?В яку пору року краще народжувати?Дізнаємося стать дитини за допомогою голкіложна вагітність у чоловіків: синдром Кувад в действііпойти в садок або залишитися вдома: чим відрізняється домашня дитина від дитсадівського?

Related posts

Leave a Comment