Куточок природи

Розмноження кактусів і сукулентів листочками і ” дітками”

Всім Кусь! Хочу поділитися тим, як у мене на вікні проходить збільшення популяції кактусів і сукулентів. Крім насіння ці живучі і прекрасні рослини розмножуються і листочками / дітками. Я вирішила спробувати) в наших магазинах, в основному, продаються рослини “не представляють колекційної цінності”, саме такий термін можна почути в колах просунутих любителів і професіоналів.

Але для деяких людей, до таких ставлюся і я, колекційна цінність відходить на другий план і на перший виходить – це життя. Проте, при транспортуванні в магазинах і квіткових базах рослини часто отримують пошкодження, в разі кактусів і сукулентів – відвалюються листочки і дітки. Звичайна доля таких листочків і діток – бути зметеними в смітник, або потрапити в руки до любителя.

Базові принципи вкорінення і розмноження приблизно однакові. Переглянувши роликів на Ютубі я виділила для себе наступну стратегію: підсушити пару днів дитинку або лист, а далі: спочатку про живцях, потім про лістікахс кактусами і живцями сукулентів йти по перевіреній стежці – увіткнути в землю, не заливати, стежити щоб було достатньо світла і періодично злегка зволожувати грунт, (я з тих людей, хто вічно недоливає і в разі сукулентів це плюс). Наприклад Маммілярія сноу кап, а я не втрималася і перевірила її через місяць, збільшилася в діаметрі на пару мм, її підстава подовжилося і переросло в корінці, прижилася.

Так само сталося і з живцями крассули (а на вікні в ліфт холі і крассулой оватою, про яку буде окрема стаття).https://zen.yandex.

ru/media/id/5ecb61ed8689093b983846fe/ukorenenie-krassuly-5ee075d612c2305366a724f6По цим принципом Я експерементую з найдрібнішими дітками сулькоребуції і гімнокаліціума. Їх діаметр 0,5 смтефрокактуси на укоріненііотвалівшіеся при транспортуванні “прищеплювачі” зазвичай не вважаються здатними жити на своїх коренях, але чому б і не спробувати? Місяць вони вже тримаються. Тим більше, що у досвідчених колекціонерів своє коріння набувають різнокольорові і червоні гімнокаліціуми, зняті з щеплення, просто довго.

З листочками існують різні методики: хтось залишає їх в лотку на непрямому сонечку, азіати поміщають над водою. Існує середній між цими варіант-розкласти листочки на землю, і періодично зволожувати її, зовсім трохи, щоб вона не була сухим порошком, тоді листочки можуть дати коріння швидше. Найважливіше, не встромляти листочки в землю, зариваючи їх підставу.

Листочок ехеверії пурпузорумадроміскусиехеверія перл фон н…

.Якісь види дають корінці швидше, якісь рідше. Далі, наскільки я знаю (а це мій перший листовий раз), потрібно чекати освіти діток, які можуть з’явитися не у всіх листів і далеко не відразу.

Материнський лист буде живити дитинку і його не можна від’єднувати до тих пір, поки дитинка його повністю не з’їсть і лист не стане висохлим і легко відвалюється.Перші корінці стали з’являтися у моїх листочків через півтора тижні лежання на земельці. Спостерігаю і отримую справжнє задоволення.

Адже ці листки могли закінчити своє життя в смітнику, а вони стали новим життям. Рада обговорити ваші особистий досвід 🙂 спасибі!Мій Instagram https://www.instagram.
com/reinsgarden/

Related posts

Leave a Comment