Куточок природи

Цикламен-докладний догляд

Цикламен-красиво квітучий кімнатна квітка. Цикламен відноситься до бульбових багаторічних кімнатних рослин. Відмінною особливістю цикламенів є його тривале цвітіння.

1 of 4цикламен цвететЛистья цикламена мають серцеподібну форму, з гущі яких виходить багато квітконосів. Квіти цикламена нагадують метеликів на паличці. Найчастіше, цвітіння цикламена спостерігається в холодну пору року.

У теплу пору року (весна, літо) цикламен відпочиває.Видів і сортів цикламена існує безліч, відрізняються вони один від одного розмірами (дрібні, середні і великі) і кольором (білий, рожевий, бордовий..

.).Цикламен володіє однією відмінною рисою: як і глоксинії, цикламену потрібен відпочинок або період спокою.

Без періоду спокою цикламен не набереться сил для майбутнього цвітіння. Цикламен-догляд в домашніх условіяхпісля цвітіння листя цикламена жовтіють, засихають і починають опадати. Деякі цикламени відпочивають з листям.

Молоді особини можуть не йти на спокій. Після закінчення цвітіння цикламен переміщують в прохолодне місце (температура 12-18 градусів), зрідка поливаючи його. Період спокою триває приблизно з травня по липень, цвітіння – з жовтня по мартцветение кімнатного цикламенаПолив цикламенаТак як цикламен – це бульбова рослина, варто бути уважним і обережним з його поливом.

Цикламен поливають або в піддон, або по краю горщика, намагаючись не потрапляти на сам бульба і листя. При попаданні вологи на листя і Бульба можливе загнивання, особливо якщо в приміщенні не зовсім тепло!Деякі власники цикламенів практикують полив зануренням горщика приблизно на 1/3 в ємність з водою на 10-15 хв.У цьому випадку рослина сама вирішить, скільки потрібно йому взяти вологи.

Під час цвітіння грунт в горщику повинен бути злегка зволоженим. Після закінчення цвітіння полив рослини скорочують, так як цикламен готується до відпочинку. Після чого горщик переміщують в прохолодне місце, лише зрідка поливаючи його (1-2 рази в 10 днів).

Ближче до осені горщик з цикламеном виносимо в більш тепле і світле місце і починаємо підгодовувати добривами для квітучих кімнатних рослин 1 раз в тиждень. Цикламен починає готуватися до цвітіння.Якщо в приміщенні занадто сухе повітря, рекомендується злегка зволожити з розпилювача листя, намагаючись не потрапляти на квіти.

Воду для поливу беремо м’яку, відстояну кімнатної температури (ні в якому разі тільки що з-під крана холодну або гарячу!) Увага :в соку бульби цикламена міститися отруйні речовини, що викликають діарею, блювоту і судомипосадка цикламена і вибір грунтаГоршок для цикламена беремо невеликого розміру, щоб уникнути гниття бульби рослини в непропорційно великому горщику.При посадці 1/3 Бульби повинна бути на поверхні землі.Грунт для цикламена вибираємо легкий і пухкий, добре пропускає вологу.

Можна придбати готову грунтосуміш, або зібрати самостійно з піску і торфу по 1 частини, і 2-3 частини листової землі. Не забуваємо про дренаж на дні горщика. Розмножується цикламен діленням бульби або насінням.
1 of 5последствия неправильного уходаСпасибо за увагу! Надсилайте фото своїх цикламенів в коментарі!Рекомендую вивчити: основи вирощування маліниспатіфіллум (жіноче щастя) жовтіє і чорніє. Як врятувати рослину?Кампанула-догляд в домашніх умовах

Related posts

Leave a Comment