Діти та спогади дитинства

Всього лише старі фотографії, а скільки спогадів…

Ось така дівчинка жила в селі у бабусі з дідусем. 2 рочкаприветствую вас, мої дорогі читачі на моєму каналі душі польоти! У моїх роботах на своєму каналі була деяка перерва. Не хотілося писати сумні статті.

Якась, мабуть, нова фаза в моєму житті. З цим коронавірусом..

. Захворіла моя сестра в Москві, хоч я і не поруч, і допомогти не можу, але було тривожно. Ще кілька знайомих перехворіли, один вкрай важко.

Зараз всі пішли на поправку. Карантин зняли. Погода налагоджується.

Жити стало веселіше! А я ось перебираю фотографії. Оскільки був у мене недавно ювілей, то якийсь етап життя настав наступний. Ось я і занурилася в спогади.

.. А вони, між іншим, дуже хороші, безхмарні, щасливі, цікаві.

Ось ця фотографія мені дуже подобається…

У центрі-моя улюблена бабуся Марія Едуардівна, праворуч від неї – мій тато Олег – її старший син. ТАТО обіймає свою маму і мою маму, дружину Лідію.Зліва-мій дідусь Григорій Григорович і моя тітка Маруся-рідна старша сестра моєї мами, моя хрещена.

Фото зроблено в будинку бабусі і дідуся в Старій Руссі Новгородської області. Я думаю, що цьому знімку більше 60 років, я ще не народилася..

.Дуже люблю їх усіх!Будинок і сад мені сниться часто. Я чую, як дідусь і бабуся з ранку розмовляють на кухні, планують майбутній день.

Як казав дідусь: – Давай, ваблячи, наряд!Вони продовжують розмовляти, при цьому ще й радіо бурмоче щось.А я перевертаюся і прокидаюся від їхніх розмов, Діда голосно говорить, спати заважає..

.Дід мій був агроном, фахівець з сільського господарства, а бабуся-зоотехник (саме так вона вимовляла), вона була фахівцем з домашніх тварин, думаю, тепер це називається Тваринник. Вона стежила за вирощуванням справжніх породистих коней для Кінноти! Вони обидва закінчили Псковський сільськогосподарський інститут в 1923 році, майже сто років тому! Фахівці з вищою освітою! Пишаюся ними! До речі, у нас в родині все з вищим, є навіть доктора наук! Одного разу я запитала дідуся: – Чому ти так голосно розмовляєш, дідусь?- Тому що я в полі людям видаю наряд-завдання, пояснюю, там вітер, буває, далеко треба крикнути, ось я і звик так говорити.

..А бабуся пояснює: – Так він на війні був контужений, ось і не дуже добре чути став.

..- Звичайно, на війні кулі свистять, снаряди рвуться, – це я вже доповнила, уявивши, як це було, згадуючи розповіді дідуся.

А потім бабуся йшла годувати кроликів на задній двір, а дідусь – косити траву для кроликів. Так, вони розводили кроликів! По-науковому. .

..І ставало тихо.

.. Я знову засинала, ще на годинку.

Але півні по селу перегукувалися, заважали. Вікна відчинені, цвіте бузок, як солодко, як добре!Зараз сусідка занесе свіже парне молоко, поставить його на ганку, воно ще піниться зверху і пахне якось особливо. Мені подобалося тоді парне молоко.

ДО РЕЧІ, корову звали Волга! Цікаво, а зараз є корови з таким ім’ям?Я встану, наллю молока, відірву шматок м’якого батона, буду сидіти в ночнушке не ганку, а поруч буде тертися кіт Кузя. І кавказець Чарлік (вівчарка)вийде, потягуючись, з будки і віддано, але гордо ляже на порозі..

. Чарлі мені теж сниться іноді. Він мій охоронець і Друг!А я дивлюся на бузок і ні про що не думаю, я просто прокинулася і п’ю парне молоко.

.. Мені просто добре! Я ще просто Маріша, мені напевно, років 8-9, як моєму онукові Олегу зараз.

..P.

S. Але на тому фото я ще навіть не народилася..

.Дякую, що заходите на мій канал. Підписуйтесь і ставте палець вгору! Поділіться, які спогади буває іноді у вас? Всього лише одна фотографи, а як багато згадалося.
..Бажаю всім миру і спокою, будьте здорові!

Related posts

Leave a Comment