Діти та спогади дитинства

Як проходили вихідні дні у радянського школяра

Шкільне фото 1979 годкінечно всі ми жили по-різному. Рівняти всіх під одну гребінку не потрібно. Тому я не стану нічого вигадувати, а просто розповім, як проводив вихідний я, коли мені було 13-14 років.

Було це в 1979-1980 роках. У вас вихідні могли проходити і по іншому.Навчальний тиждень у нас був шестиденний.

По суботах ми вчилися. Навчальний процес був спланований так, щоб на суботу уроків було небагато. У нас їх було 3-4.

Іноді 5. Обкладинки шкільних підручників дві години дня я вже по-любому був вдома. Після обіду відразу гуляти у двір.

Поганяти з друзями на великах, або зіграти в попа-гонялу. Знаєте таку гру? Детально розповідати не буду. Для гри були потрібні дві-три консервні банки, краще вертикальні і палиця-кийок типу бейсбольної біти.

Грали до одуріння, а якщо не в попа-ганялу, то в футбол. Додому нікого за вуха не затягнеш. Поки чиясь мама або тато не прокричить у відкриту кватирку, що пора додому.

Допізна в такому віці не гуляли. Влітку, коли світло і канікули, то могли і до 12 ночі гуляти у дворі. Бринькали на лавочці на гітарі і співали всякі дворові пісні.

А поза канікул о дев’ятій вечора, о десятій годині вже вдома. Вечеря. Потім кіно по телевізору.

Фільми були кожен день і по першій програмі і по четвертій. За четвертою фільм починався о 21.30 або 21.

45. У п’ятницю перед вихідним могли показати ввечері і дві серії поспіль. Уроки я в суботу на понеділок не робив.

Ось вирізка з газети Известия, номер за 8 червня 1979 року з програмою телепередач на вихідні. Ми з батьком часто відзначали час початку потрібних нам програм кульковою ручкою або фломастером. Зараз я зробив такі позначки в фото редакторі.

Фрагмент газети. І хтось каже що нічого було дивитися?Були й інші суботи. Коли майже відразу після школи, я і батько сідали на велосипеди і їхали з ночівлею до тітки на дачу.

У травні так часто було. А там ставок, комарі і карасі. Щастя! А деякі мої однокласники терпіти не могли свою дачу.

Так як доводилося допомагати батькам і копати, садити картоплю і т.д. дачний будинокв Воскресіння обов’язково дивився тв програму Будильник потім Служу Радянському Союзу.

Все перераховувати не буду. Я показав вас фрагмент газети з тв програмою. І навіть зазначив все, що я дивився :)Часто вранці в неділю їздив з друзями на “Барахолку”.

Взуття, джинси нас не цікавили. Ми їздили за кормом для акваріумних рибок, за рибками, за пташками, за «західками» і «хлопчиками» (клітки для лову лісових птахів).Клітка-пасткак нам в гості в неділю приходила бабуся.

Вона жила на той час окремо від нас. Квартиру отримала безкоштовно. На обід пельмені, або щі з м’ясом, чай з цукерками.

Потім гуляти і майже завжди у вихідні я з друзями ходив в кінотеатр. Дивилися який-небудь радянський або франко-італійський фільм. Були й американські фільми.

Пригоди або комедію. Щоб взяти квитки у вихідний день потрібно було в черзі постояти. Охочих було дуже багато.

Афіша і кадр з фільмаднем годинку робив уроки. Іноді не встигав зробити їх у неділю і вставав рано вранці в понеділок, щоб дописати твір або домашню роботу з алгебри. Так само як і інші допомагав вдома батькам-винести сміття, сходити в магазин за продуктами.

Часто записувався в різні гуртки та спортивні секції. Але в неділю їх не відвідували.А як проходили вихідні у вас, я сподіваюся дізнатися з ваших коментарів.
На цьому все. Вдалого дня!

Related posts

Leave a Comment